Sol klarnet beki açtırmak istiyorum ?

SORU : Benim Castle marka başlangıç 800 tl ye aldığım ebonit bir sol klarnetim var. Klarnetimin seslerinde bazı sorunlar olduğunu düşünüyorum ve bu sorunların giderilmesi ile birlikte kapalı olan bekimi açtırmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım ? ( KEREM YALÇINKAYA )

CEVAP : Merhaba, "klarnetinizin seslerinde bazı sorunlar" olduğunu düşündüğünüz konu eğer entonasyon sorunuysa bunun için enstrümanınızı tarafımıza gönderip incelenmesi gerekmektedir.

Entonasyon sorunların bir kaç sebebi olabilmektedir.

B-) ENSTRÜMANDAN KAYNAKLANAN TEKNİK SEBEBLER

Doğru akord edilmemiş bir enstrüman seçimi
Yanlış üfleme pozisyonu
Kişinin üfleme tekniğine göre İdeal olmayan bir bek ve kamış seçiminde bulunulması

C-) ORTAMDAN KAYNAKLANAN SEBEBLER
Ortamın bağıl nemi
Ortamın sıcaklığı

İnsanın ruhunu nefesi yoluyla enstrümanına aktarabildiği yegane enstrümanlardan biridir klarnet. İnsanın beyniyle ve psikolojisi ile de ciddi anlamda oynayan bir enstrüman olan klarnet, anlık ruh halinizde ki değişime göre de farklı kimliklere bürünebilmektedir.

O gün ki haleti ruhiyenize bağlı olarak yaşayacağınız işitsel anlamda algılamada ki zayıflık sizin entonasyonunuza da doğal olarak etki edecektir.

Kısaca sizin sorununuzu tam olarak incelemeden detaylı bir bilgi vermem mümkün olmayacaktır.

Bunun yanı sıra sol klarnet beki açtırmak istediğinizi belirtmişsiniz. Tabii ki bu konuda da yardımcı olurum size. İstediğiniz bir bek açıklığını belirtmeniz ve nasıl bir tınının enstrümanınızdan çıkmasını söylerseniz en sağlıklı sonuç almanız için bekinizle gerekli oynamalar yapılacaktır.

Detaylı bilgi için ;

Adres : Haşim İşcan Mahallesi, 1306 sokak, No:26 Muratpaşa/Antalya

Telefon : 0542 834 77 88

Sevgiler.

SORUNUZU İLETİNİZ...

Klarnet hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için sorunuzu bize iletebilirsiniz.