AkademiKlarneT BLACK SOL KLARNET

collage1

MERHABA KLARNETİSTLER

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MARKA TESCİLLİ

KLARNET MAĞAZASI FARKIYLA

www.klarnetsepeti.net

ONUR SAĞLAM İLE ÜCRETSİZ OLARAK 1 AY BOYUNCA ONLINE VE BİRE BİR KLARNET EĞİTİMİ FIRSATIYLA KLARNETİNİZ ÖZEL OLARAK SEÇİLEREK VE DENENEREK GÖNDERİLMEKTEDİR.

KENDİ ÜRETİMİMİZ OLAN SOL KLARNETLERİMİZ DİSTRİBÜTÖR VE FİRMAMIZ GARANTİSİYLE SADECE BİZDE !!!

KREDİ KARTINA 3+6+9 AY TAKSİT SEÇENEKLERİYLE KLARNETİNİZ İLE BİRLİKTE

TAŞIMA ÇANTASI

BEK + BEK KAPAĞI

2 BARİL

KAMIŞ + YEDEK KAMIŞ

SAĞ EL PARMAK DESTEĞİ

TEMİZLİK SETİ

MANTAR YAĞI

PERDE AYAR TORNAVİDASI

KLARNET ANAHTARLIK

AKADEMİ KLARNET KALEMİ

SOL KLARNET EĞİTİM VİDEOLARI

ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEKTİR.

KLARNET SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bildiğiniz üzere üflemeli çalgılar ailesinin en değerli üyelerinden olan klarnet enstrümanı gerek eğitimi gerek icra süreciyle belli bir sabır ve çalışma disiplini isteyen özel bir enstrümandır.

Bu özel enstrümanın seçiminde de en dikkat edilmesi gereken konuların başında entonasyon konusu gelmektedir.

Bu işlem yapılırken 440 frekans da klarnetin 3.5 - 4 oktav sesleri tek tek kontrol edilmelidir. Diğer bir konu ise klarnetin tuşe rahatlığı ve ton kalitesidir. Bununla birlikte ağaç klarnetlerde enstrümanın sağır olup olmamasına dikkat edilmelidir.

Klarnet Üreten büyük firmaları hariç tutarak konuşmak gerekirse (Buffet-Amati-Backun-Henri Selmer vb.) maalesef bir çok klarnet üretildikten sonra son kontrolleri yapılmadan satışa sunulmaktadır. Özellikle uzak doğu enstrümanlarda bu durum sık sık görülmektedir. Bu yüzden klarnet seçerken belli bir hassasiyet gereklidir.

Bizim satışını gerçekleştirdiğimiz tüm klarnet ve aksesuarları, Onur Sağlam tarafından seçilerek ve denenerek alınmakta ve son olarak müşteri memnuniyeti dikkate alınarak reglaj ve tuşe hassasiyeti, klarnet bakım onarım teknisyenimiz tarafından kontrol edildikten sonra satışa sunulmaktadır.

Klarnete yeni başlayacak olan arkadaşlarımız enstrümanında belli bir birikime sahip olmadıkları için klarnet seçiminde sonradan telafisi olmayan süreçler yaşamaktadırlar.

Hem fahiş fiyatlara alınan enstrümanlar, hem enstrümandan kaynaklanan entonasyon, reglaj, sazın sağır olması gibi sorunlar sonradan kişinin enstrümandan soğumasına sebebiyet vermektedir.

Bu sorunların yaşanmaması için klarnet seçimi mutlaka iyi bir eğitmenin eşliğinde ve onun yönlendirilmesi ile yapılmalıdır.

KLARNET ENSTRÜMANINDA EĞİTİM NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Sevgili dostlar, Klarnet enstrümanı, usta-çırak ilişkisi olmadan, kendi kendine evde çalışarak öğrenilmesi mümkün olmayan, kıymetli bir enstrümandır.

Bu enstrümanın belli bir müfredat programı olmakla birlikte doğru sistemle çalışıldığı zaman yol kat edilmesi mümkündür.

Klarnet enstrümanında belli bir sabır gösterilmeli ve emek harcanmalıdır. Bu işin şarkı çalışarak değil, enstrümana hakim olmaya yönelik teknik çalışmalar yapılarak geliştirildiği bilinmelidir.

BÜTÇENİZE UYGUN KLARNET SEÇİMİNDE BULUNMAK İÇİN İNTERNET SİTEMİZİ ZİYARET EDEBİLİR VE BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

cameraRollTempImage kopyası