KLARNET SEÇİMİ HAKKINDA

175

SELAM KLARNETİST ADAYLARI

Klarnet satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ;

İnternet üzerinden ne olduğu belirsiz sitelerden enstrüman seçiminde bulunulmasıdır.

Sevgili arkadaşlar bildiğiniz üzere yeni başlayan arkadaşlarımız klarnet enstrümanı hakkında belli bir bilgi ve donanıma sahip olmadığı için satın alacağı müzik merkezlerden gerek fahiş fiyatlara gerekse kendileri için uygun olmayan enstrümanlara sahip olmak zorunda kalıyorlar ve sonrasında enstrümanları kontrol edilmeden alındığı için enstrümandan kaynaklanan reglaj, entonasyon, sazın sağır olması, ağaç ise gözden kaçan bir çatlak durumu gibi olumsuz mevzularla karşılaşılabiliyorlar.

İşte bu sorunları yaşamamak adına KLARNET SEÇİMİ MUTLAKA İYİ BİR KLARNET HOCASI EŞLİĞİNDE YADA ONUN YÖNLENDİRMESİ İLE YAPILMALIDIR. İNTERNET ÜZERİNDEN ALINAN ENSTRÜMANLARIN GENELİNDE CİDDİ SIKINTILAR İLE KARŞILAŞILMASI MÜMKÜN OLACAĞI GİBİ EĞER İNTERNET ÜZERİNDEN ALINACAKSA BU İŞİ KURUMSAL OLARAK YAPAN KLARNET MAĞAZALARI TERCİH EDİLMELİDİR. ÖRNEĞİN ; www.klarnetsepeti.net

Onur Sağlam öncülüğünde 2016 yılında kurulan “KLARNET SEPETİ” bu işe gönül vermiş, yeni başlayan arkadaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek amacıyla kurulmuştur.

Dünyaca ünlü klarnet markalarını ve aksesuarlarını sizlerle buluşturmak amacıyla yola çıkan firmamızda almak istediğiniz ürün entonasyon ve ton anlamında Onur Sağlam tarafından seçildikten sonra, uzman teknisyenimiz tarafından da reglaj ve ağaç ise kalitesi, kontrol edilerek sizlere teslim ediliyor.

Klarnet seçimi eş seçimine benzer. İyisine denk gelmediğinizde yıllarca başınız ağrıyabilir nasıl değişdirsem diye dizinizi döver döver durursunuz. J Acele etmemek, entonasyona dikkat etmek, tonunu kontrol etmek, ağaç ise çatlağı var mı diye bakmak önemlidir. J

Bunu yaparkende mahalle komşularının fikirleri alınarak değil bir uzmanın eşliğinde hatunun sohbetini dinleyerek size uygun olup olmadığına karar vermek makbül olandır!

Özetle görücü usulü ile olmaz. Sevgiler…